Наші адреси
Україна, Київ, метро Святошино, вулиця Академіка Туполева (Мрії), 8 (напроти прохідної заводу «Антонов»)
+38 (097) 060 59 06
пн-пт з 09:30 до 18:00
Наші адреси
Україна, Київ, метро Святошино, вулиця Академіка Туполева (Мрії), 8 (напроти прохідної заводу «Антонов»)
Номер телефону +38 (097) 060 59 06
Години роботи
пн-пт з 09:30 до 18:00

Визнання договору недійсним

Признание договора недействительным

Досить часто в житті ми вдаємся до укладання договору. Щоб максимально захистити інтереси обох сторін, необхідно приділити оформленню угоди пильну увагу. Крім того, особлива увага до укладання договору допоможе уникнути визнання його недійсним.

Якщо ви уклали договір або збираєтеся укласти і Вас турбують питання про законність правочину, юристи Правового центру «Світ Права» проведуть аналіз ситуації та дадуть висновок, що потрібно врахувати під час укладання договору та які є підстави для визнання договору недійсним.

Недійсність правочину може наступати за певні порушення, встановлені законом, на вимогу однієї із сторін або іншої заінтересованої особи.

Так законодавством передбачено певний перелік:

 • угоди, вчинені неповнолітньою особою, без згоди батьків чи опікуна;
 • угоди, вчинені особою, обмеженою у дієздатності, без згоди піклувальника;
 • правочини, вчинені під тиском іншої сторони (під впливом помилок, тяжких обставин, обману, насильства);
 • договори, укладені в результаті угоди представника однієї сторони з іншою стороною, проти волі особи, яку він представляє;
 • фіктивні угоди (вчинені без наміру створити правові наслідки, передбачені цим договором).

Підстави для визнання договору недійсним передбачається також іншими законами України, а саме Сімейним кодексом, Господарським кодексом, Законом України «Про оренду землі», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», «Про захист прав споживачів ».

Недійсна угода не створює юридичних наслідків для сторін, але передбачається повернення сторін у початкове становище. Кожна із сторін недійсного договору зобов’язана повернути іншій стороні все отримане за такою угодою, якщо це вже неможливо, необхідно відшкодувати вартість отриманого за договором за цінами, які діють на момент відшкодування.

Якщо у зв’язку з вчиненням недійсного правочину другій стороні або третій особі завдано матеріальних збитків та моральної шкоди, вони пред’являються до відшкодування винною стороною.

Недійсність угод одна з найскладніших категорій справ, тому укладаючи будь-який договір, необхідно бути обережним та дотримуватись усіх вимог законодавства до цього виду договору.

Юристи Правового центру «Світ Права» нададуть правову підтримку під час укладання договору, простежать за дотриманням усіх необхідних вимог до угоди.

Якщо Ви потрапили в ситуацію, коли Ваші права під час укладання угоди порушені, або до Вас пред’явили претензії щодо порушення прав іншої сторони юристи Правого центру «Світ Права» проведуть аналіз ситуації та дадуть правову оцінку вашим документам, визначать слабкі місця та можливі наслідки, сформують правову позицію за обставинами, за потреби представлять Ваші інтереси в суді.

Як ми працюємо

Чесно, оперативно, компетентно
Заявка чи дзвінок
Консультація
Розрахунок вартості
Робота
Керівник центру – юрист Охтень Аліна Андріївна
Перша консультація
Надсилайте заявку або дзвоніть
+38 (097) 060 59 06
Запишіться на консультацію

  Телефон: +38 (097) 060 59 06

  Адреса: Україна, Київ, метро Святошино, вулиця Академіка Туполева (Мрії), 8 (напроти прохідної заводу «Антонов»)

  Facebook: https://www.facebook.com/mirpravaodessa/

  Instagram: https://www.instagram.com/mirprava_law/

  Залишились питання?

    Хорошо